



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | S08 |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SCI, SPI |
| Memory Size | 60 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Oscillator Type | External |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 26 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
Stock: 772
Distributors
pcbx
Unit Price$8.53562
Ext.Price$8.53562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.53562 | $8.53562 |
| 10 | $6.48379 | $64.83790 |
| 25 | $6.22047 | $155.51175 |
| 50 | $5.83627 | $291.81350 |
| 100 | $5.47583 | $547.58300 |
| 300 | $5.16661 | $1549.98300 |
| 500 | $4.87481 | $2437.40500 |
| 1000 | $4.54310 | $4543.10000 |
